KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16882001

nr 1688 2001

Andreas Wargenbrant

(f. 1967), Sverige

Skulptur, 'Le Chat Noir'. Mörkpatinerat järn. Monogramsignerad, numrerad 19/20, daterad - 18. Längd: 20 cm. Höjd: 52 cm

Andréas Wargenbrant, svensk skulptör, målare och fotokonstnär född i Helsingborg 1967.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 24 mars 2025
kl 20:27:36

  • Tema

Andreas Wargenbrant

Läs mer om Andreas Wargenbrant